WPML_EXPORT - en to el translation catalogue (716 entries)

en:  Your current site key (%s) does not match the selected product (%s).
el: Το τρέχων κλειδί ιστότοπου (%s) δεν αντιστοιχεί στο επιλεγμένο προϊόν (%s).

en: %1$s  is installed, but with incorrect version. You need %1$s %2$s or higher.
el: Το %1$s  είναι εγκατεστημένο αλλά η έκδοση είναι εσφαλμένη. Απαιτείται έκδοση %1$s %2$s ή πιο πρόσφατη.

en: %d %s are missing translations.
el: Απουσιάζουν μεταφράσεις από τα εξής: %d %s.

en: %d %s is missing translations.
el: Λείπουν μεταφράσεις από: %d %s.

en: %d %s translation missing.
el: Λείπει %d μετάφραση προϊόντος: %s.

en: %d %s translations missing.
el: Λείπουν %d μεταφράσεις προϊόντος: %s.

en: %d items
el: %d στοιχεία

en: %d products left
el: %d προϊόντα ακόμη

en: %s cannot access %s to register. Try again to see if it's a temporary problem. If the problem continues, make sure that this site has access to the Internet. You can still use the plugin without registration, but you will not receive automated updates.
el: Το %s αδυνατεί να προσπελάσει το %s για καταχώριση. Προσπαθήστε ξανά για να διαπιστώσετε εάν πρόκειται για προσωρινό πρόβλημα. Αν συνεχίζει να παρουσιάζεται το πρόβλημα, βεβαιωθείτε ότι ο παρών τόπος διαθέτει πρόσβαση στο Διαδίκτυο. Μπορείτε να συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε την προσθήκη χωρίς καταχώριση, αλλά δεν θα λαμβάνετε αυτόματα ενημερώσεις.

en: %s cannot update because your site's registration is not valid. Please %sregister %s%s again for this site first.
el: Το %s δεν μπορεί να ενημερωθεί γιατί η εγγραφή του ιστότοπού σας δεν είναι έγκυρη. Πρώτα πραγματοποιήστε ξανά %sεγγραφή %s%s για αυτόν τον ιστότοπο.

en: %s do not require translation.
el: Δεν απαιτείται μετάφραση για %s.

en: %s is either not installed or not active.
el: %s μη εγκατεστημένο ή ανενεργό.

en: %s is installed and active.
el: Η προσθήκη %s εγκαταστάθηκε και ενεργοποιήθηκε.

en: %s is not active.
el: Το %s δεν είναι ενεργό.

en: %s is not required in order to run WooCommerce Multilingual but it’s recommended if you want to use separate product images and galleries for different languages.
el: Δεν απαιτείται το %s, για να εκτελέσετε το WooCommerce Multilingual, αλλά προτείνεται, εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε χωριστές εικόνες προϊόντων και συλλογές για διαφορετικές γλώσσες.

en: %s is not set up.
el: %s δεν έχει ρυθμιστεί.

en: %s is registered on this site. You will receive automatic updates until %s
el: %s: έχει/έχουν καταχωριστεί για αυτόν τον ιστότοπο. Θα λαμβάνετε αυτόματα ενημερώσεις έως: %s

en: %s is registered on this site. Your Lifetime account gives you updates for life.
el: %s: έχει/έχουν καταχωριστεί για αυτόν τον ιστότοπο. Με τον λογαριασμό σας Εφ' όρου ζωής, έχετε ενημερώσεις εφ' όρου ζωής.

en: %s is set up.
el: %s έχει ρυθμιστεί.

en: %s support on wpml.org
el: Υποστήριξη για: %s στο wpml.org

en: %s translation
el: Μετάφραση του ονόματος ταξινόμησης %s

en: %s, responsible for receiving automated updates for WPML and Toolset, requires the following PHP component(s) in order to function:
el: Το %s, υπεύθυνο για τη λήψη αυτοματοποιημένων ενημερώσεων για το WPML και Toolset, απαιτεί τα παρακάτω στοιχεία PHP, για να λειτουργήσει:

en: %sRenew here%s.
el: %sΚάντε ανανέωση εδώ%s.

en: (embedded)
el: (ενσωματωμένη)

en: (previous value: %s)
el: (προηγούμενη τιμή: %s)

en: -- Choose a widget area --
el: -- Επιλέξτε μια περιοχή μονάδας (widget) --

en: --Attribute--
el: --Ιδιότητα--

en: --Taxonomy--
el: --Ταξινόμηση--

en: 1454.07 &raquo; 1450 when set to 10
el: 1454,07 &raquo; 1450 όταν ορίζεται σε 10

en: 1454.07 &raquo; 1454 when set to 1
el: 1454,07 &raquo; 1454 όταν ορίζεται σε 1

en: 1454.07 &raquo; 1500 when set to 100
el: 1454,07 &raquo; 1500 όταν ορίζεται σε 100

en: <strong>WooCommerce Translation Available</strong> &#8211; Install or update your <code>%s</code> translations to version <code>%s</code>.
el: <strong>Διαθέσιμη μετάφραση του WooCommerce</strong> &#8211; Εγκατάσταση ή ενημέρωση των <code>%s</code> μεταφράσεών σας στην έκδοση <code>%s</code>.

en: API key (required)
el: Κλειδί API (απαιτείται)

en: Account settings
el: Ρυθμίσεις λογαριασμού

en: Action
el: Ενέργεια

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
el: Η ενέργεια απέτυχε. Ανανεώστε τη σελίδα και προσπαθήστε ξανά.

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Activate
el: Ενεργοποίηση

en: Activate after download
el: Ενεργοποίηση μετά τη λήψη

en: Activating %s
el: Ενεργοποίηση του %s...

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add Currencies
el: Προσθήκη νομισμάτων

en: Add a new currency switcher to a widget area
el: Να προστεθεί ένας νέος εναλλαγέας νομίσματος σε μια περιοχή μονάδας (widget)

en: Add currency
el: Προσθήκη νομίσματος

en: Add new currency
el: Προσθήκη νέου νομίσματος

en: Add separate download files for translations when translating products
el: Να προσθέτονται χωριστά αρχεία λήψης για μεταφράσεις κατά τη μετάφραση προϊόντων

en: Add separate download files for translations when you translate this product
el: Να προσθέτονται χωριστά αρχεία λήψης για μεταφράσεις όταν μεταφράζετε αυτό το προϊόν

en: Add translation
el: Προσθήκη μετάφρασης

en: Additional CSS
el: Πρόσθετο CSS

en: All %s are translated.
el: Όλα τα αντικείμενα (%s) είναι μεταφρασμένα.

en: All %s have the same %s assignments.
el: Για κάθε %s υπάρχουν ίδιου είδους εργασίες (%s).

en: All Accounts
el: Όλοι οι λογαριασμοί

en: All Installer Instances
el: Όλες οι παρουσίες Προγράμματος εγκατάστασης

en: All categories
el: Όλες οι κατηγορίες

en: All currency switchers in your site are affected by the settings in this section.
el: Οι ρυθμίσεις σε αυτή την ενότητα επηρεάζουν όλους τους εναλλαγείς νομίσματος στον ιστότοπό σας.

en: All in selected currency
el: Όλα στο επιλεγμένο νόμισμα

en: All languages
el: Όλες οι γλώσσες

en: All statuses
el: Όλες οι καταστάσεις

en: All store pages must be translated in the languages configured on the site.
el: Όλες οι σελίδες καταστήματος πρέπει να μεταφραστούν στις γλώσσες που έχουν οριστεί στον ιστότοπο.

en: All the products will be removed from the current order in order to change the currency
el: Όλα τα προϊόντα θα απομακρυνθούν από την τρέχουσα σειρά προκειμένου να γίνει αλλαγή του νομίσματος

en: All the products will be removed from the current order in order to change the language
el: Όλα τα προϊόντα θα απομακρυνθούν από την τρέχουσα σειρά προκειμένου να γίνει αλλαγή γλώσσας

en: All translation statuses
el: Όλες οι καταστάσεις μετάφρασης

en: Allowed HTML tags: <img> <span> <u> <strong> <em>
el: Επιτρεπτές ετικέτες HTML: <img> <span> <u> <strong> <em>

en: Already bought %s?
el: Έχετε ήδη αγοράσει το %s;

en: Already bought?
el: Το έχετε αγοράσει ήδη;

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Are you sure you want to remove this site key?
el: Θέλετε σίγουρα να καταργήσετε αυτό το κλειδί ιστοτόπου;

en: Are you sure you want to unregister?
el: Θέλετε σίγουρα να ξεγραφτείτε;

en: At least one currency must be enabled for this language!
el: Πρέπει να ενεργοποιηθεί τουλάχιστον ένα νόμισμα για αυτή τη γλώσσα!

en: At least one of these fields is required: title, content or excerpt
el: Απαιτείται τουλάχιστον ένα από τα εξής πεδία: τίτλος, περιεχόμενο ή απόσπασμα

en: Attribute Slug
el: Slug ιδιότητας

en: Attribute slug: %s
el: Slug ιδιότητας: %s

en: Attributes
el: Ιδότητες

en: Automatic Exchange Rates
el: Αυτόματες συναλλαγματικές ισοτιμίες

en: Autosubtract amount
el: Αυτόματη αφαίρεση ποσού

en: Available
el: Διαθέσιμο

en: Available parameters
el: Διαθέσιμες παράμετροι

en: Bank Account
el: Τραπεζικός λογαριασμός

en: Because this site uses the default permalink structure, you cannot use slug translation for product permalinks.
el: Επειδή αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί την προεπιλεγμένη δομή μόνιμων συνδέσμων, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τη μετάφραση των slug για μόνιμους συνδέσμους προϊόντων.

en: Blue
el: Γαλάζιο

en: Booking currency
el: Νόμισμα κράτησης

en: Bookings
el: Κρατήσεις

en: Border
el: Περίγραμμα

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Buy %s
el: Αγορά %s

en: Calculate costs in other currencies automatically
el: Αυτόματος υπολογισμός κόστους σε άλλα νομίσματα

en: Calculate prices in other currencies automatically
el: Αυτόματος υπολογισμός τιμών σε άλλα νομίσματα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Cancel (stay with the Translation Editor)
el: Άκυρο (παραμονή με τον Επεξεργαστή μεταφράσεων)

en: Cancel registration
el: Ακύρωση δήλωσης

en: Cannot get exchange rates. Connection failed.
el: Αδυναμία λήψης συναλλαγματικής ισοτιμίας. Η σύνδεση απέτυχε.

en: Cart
el: Καλάθι

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Change Password
el: Αλλαγή κωδικού

en: Change default language
el: Αλλαγή προεπιλεγμένης γλώσσας

en: Changes in these translations will affect terms in general! ( Not only for this product )
el: Οι αλλαγές σε αυτές τις μεταφράσεις θα επηρεάσουν γενικά τους όρους! (Όχι μόνο για αυτό το προϊόν)

en: Cheatin' huh?
el: Κάνουμε ζαβολιές, ε; :)

en: Check Now
el: Έλεγχος τώρα

en: Check for updates
el: Έλεγχος για ενημερώσεις

en: Checkout
el: Ολοκλήρωση αγοράς

en: Checkout &rarr; Pay
el: Ολοκλήρωση αγοράς &rarr; Πληρωμή

en: Choose a file
el: Επιλέξτε ένα αρχείο

en: Choose if you need multiple currencies
el: Να επιλέξετε αν χρειάζεστε πολλαπλά νομίσματα

en: Choose which attributes to make translatable
el: Να επιλέξετε ποιες ιδιότητες θα είναι μεταφράσιμες

en: Choosing if you need multiple currencies
el: Επιλογή πολλαπλών νομισμάτων

en: Choosing which attributes to make translatable
el: Επιλογή των ιδιοτήτων που θα γίνουν μεταφράσιμες

en: Clear all colors
el: Απαλοιφή όλων των χρωμάτων

en: Clear list
el: Απαλοιφή λίστας

en: Click to see individual components options.
el: Κάντε κλικ για να δείτε επιλογές μεμονωμένων στοιχείων

en: Click to see the prices in the other currencies as they are currently shown on the front end.
el: Κάντε κλικ για να δείτε τις τιμές σε άλλα νομίσματα όπως εμφανίζονται αυτή τη στιγμή στο προσκήνιο.

en: Close setup
el: Κλείσιμο ρύθμισης παραμέτρων

en: Collapse
el: Σύμπτυξη

en: Color theme
el: Θέμα χρωμάτων

en: Commercial
el: Εμπορικό

en: Component
el: Στοιχείο

en: Composite Products ( Components )
el: Σύνθετα προϊόντα ( Στοιχεία )

en: Composite Products ( Scenarios )
el: Σύνθετα προϊόντα ( Σενάρια )

en: Configuration Warnings
el: Προειδοποιήσεις ρύθμισης παραμέτρων

en: Configure multi-currency for multilingual sites
el: Ρύθμιση πολλαπλών νομισμάτων για πολύγλωσσους ιστοτόπους

en: Configure products slug translation
el: Διαμόρφωση μετάφρασης slug προϊόντων

en: Configure specific product properties that should be synced to translations.
el: Ρύθμιση παραμέτρων συγκεκριμένων ιδιοτήτων προϊόντων οι οποίες πρέπει να συγχρονίζονται στις μεταφράσεις.

en: Connection failed! Please refresh the page and try again. (%s)
el: Αποτυχία σύνδεσης! Ανανεώστε τη σελίδα και δοκιμάστε ξανά. (%s)

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Content / Description
el: Περιεχόμενο / Περιγραφή

en: Content, title, and excerpt are empty.
el: Το περιεχόμενο, ο τίτλος και το απόσπασμα είναι κενά.

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Core
el: Βασική

en: Create missing translations
el: Δημιουργία μεταφράσεων που λείπουν

en: Currencies
el: Νομίσματα

en: Currencies order updated
el: Η σειρά των νομισμάτων ενημερώθηκε

en: Currencies to display for each language
el: Νομίσματα προς εμφάνιση για κάθε γλώσσα

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Currency - no orders found
el: Νόμισμα – δεν βρέθηκαν παραγγελίες

en: Currency Position
el: Θέση νομίσματος

en: Currency Preview
el: Προεπισκόπηση νομίσματος

en: Currency settings for %s
el: Ρυθμίσεις νομίσματος για %s

en: Currency switcher
el: Eναλλαγέας νομίσματος

en: Currency switcher colors
el: Χρώματα εναλλαγέα νομίσματος

en: Currency switcher options
el: Επιλογές εναλλαγής νομίσματος

en: Currency switcher preview
el: Προεπισκόπηση εναλλαγής νομίσματος

en: Currency switcher style
el: Στυλ εναλλαγής νομίσματος

en: Current
el: Τρέχον

en: Current currency background color
el: Χρώμα φόντου τρέχοντος νομίσματος

en: Current currency font color
el: Χρώμα γραμματοσειράς τρέχοντος νομίσματος

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: Currently, there are %s variations that need to be created.
el: Αυτή τη στιγμή υπάρχουν %s παραλλαγές οι οποίες πρέπει να δημιουργηθούν.

en: Custom
el: Προσαρμοσμένη

en: Custom Fields
el: Προσαρμοσμένα πεδία

en: Custom Product attributes
el: Ιδιότητες προσαρμοσμένων προϊόντων

en: Custom Tabs
el: Προσαρμοσμένες Καρτέλες

en: Custom Taxonomies
el: Προσαρμοσμένες ταξινομήσεις

en: Custom field %s configuration from wpml-config.xml file was altered!
el: Η ρύθμιση παραμέτρων του προσαρμοσμένου πεδίου %s από το αρχείο wpml-config.xml μεταβλήθηκε!

en: Custom settings for %s
el: Προσαρμοσμένες ρυθμίσεις για %s

en: Custom taxonomy %s configuration from wpml-config.xml file was altered!
el: Η ρύθμιση παραμέτρων της προσαρμοσμένης ταξινόμησης %s από το αρχείο wpml-config.xml μεταβλήθηκε!

en: Custom type %s configuration from wpml-config.xml file was altered!
el: Η ρύθμιση παραμέτρων του προσαρμοσμένου τύπου %s από το αρχείο wpml-config.xml μεταβλήθηκε!

en: Customize the currency switcher
el: Προσαρμογή του εναλλαγέα νομίσματος

en: Daily
el: Ημερησίως

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Decimal Separator
el: Σύμβολο διαχωρισμού δεκαδικών

en: Default currency
el: Προεπιλεγμένο νόμισμα

[ctx: Default taxonomies must be translatable: 1/6]
en: Some taxonomies in your site are forced to be untranslatable. This is causing a problem when you're trying to run a multilingual WooCommerce site.
el: Μερικές ταξινομήσεις στον ιστότοπό σας είναι αναγκαστικά μη μεταφράσιμες. Αυτό προκαλεί πρόβλημα όταν προσπαθείτε να διαχειριστείτε έναν πολυγλωσσικό ιστότοπο WooCommerce.

[ctx: Default taxonomies must be translatable: 2/6]
en: A plugin or the theme are probably doing this.
el: Αυτό προκαλείται μάλλον από μια προσθήκη ή θέμα.

[ctx: Default taxonomies must be translatable: 3/6]
en: What you can do:
el: Να τι μπορείτε να κάνετε:

[ctx: Default taxonomies must be translatable: 4/6]
en: 1. Temporarily disable plugins and see if this message disappears.
el: 1. Να απενεργοποιήσετε προσωρινά τις προσθήκες και να δείτε αν θα εξαφανιστεί αυτό το μήνυμα.

[ctx: Default taxonomies must be translatable: 5/6]
en: 2. Temporarily switch the theme and see if this message disappears.
el: 2. Να αλλάξετε το θέμα σας και να δείτε αν αυτό το μήνυμα εξαφανιστεί.

[ctx: Default taxonomies must be translatable: 6/6]
en: It's best to contact %s, tell that you're getting this message and offer to send a Duplicator copy of the site. We will work with the theme/plugin author and fix the problem for good. In the meanwhile, we'll give you a temporary solution, so you're not stuck.
el: Είναι καλύτερο να επικοινωνήσετε με το %s, να τους πείτε ότι λαμβάνετε αυτό το μήνυμα και να προτείνετε να τους στείλτε ένα αντίγραφο του ιστοτόπου δημιουργημένο με το Duplicator. Θα συνεργαστούμε με τον δημιουργό του θέματος ή της προσθήκης και θα διορθώσουμε το πρόβλημα. Στο μεταξύ, θα σας δώσουμε μια προσωρινή λύση, για να μπορείτε να εργαστείτε.

en: Default: %name% (%symbol%) - %code%
el: Προεπιλογή: %name% (%symbol%) – %code%

en: Delegated
el: Πληρεξούσια

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Description
el: Περιγραφή

en: Determined automatically based on exchange rate
el: Καθορίζεται αυτόματα βάσει συναλλαγματικής ισοτιμίας

en: Development
el: Προγραμματισμός

en: Disable %s for %s
el: Απενεργοποίηση %s για %s

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Dismiss
el: Ματαίωση

en: Don't send this information and skip compatibility alerts
el: Να μην αποστέλλονται αυτές οι πληροφορίες και να παραλείπονται οι ειδοποιήσεις συμβατότητας.

en: Done!
el: Έτοιμο!

en: Down
el: Κάτω

en: Download
el: Λήψη

en: Download Files
el: Λήψη αρχείων

en: Download Files for Variation #%s
el: Λήψη αρχείων για παραλλαγή #%s

en: Download WooCommerce
el: Λήψη WooCommerce

en: Download failed!\n\nClick OK to revalidate your subscription or CANCEL to try again.
el: Η λήψη απέτυχε!\n\nΚάντε κλικ OK για εκ νέου επαλήθευση της συνδρομής σας ή ΑΚΥΡΟ για να προσπαθήσετε ξανά.

en: Download failed!\n\nPlease refresh the page and try again.
el: Αποτυχία λήψης!\n\nΑνανεώστε τη σελίδα και δοκιμάστε πάλι.

en: Downloading
el: Γίνεται λήψη

en: Downloading is not possible because WordPress cannot write into the plugins folder. %sHow to fix%s.
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη αρχείων γιατί το WordPress δεν μπορεί να εκτελέσει εγγραφές στον φάκελλο των προσθηκών (plugins). %sΤρόπος διόρθωσης%s.

en: Downloading is not possible. WordPress cannot create required folders because of the\n                                        256 characters limitation of the current Windows environment.
el: Η λήψη δεν είναι δυνατή. Το WordPress δεν μπορεί να δημιουργήσει τους απαιτούμενους φακέλους λόγω του\n                                        περιορισμού 256 χαρακτήρων του τρέχοντος περιβάλλοντος Windows.

en: Downloading translations... Please don't close this page.
el: Γίνεται λήψη μεταφράσεων... Μην κλείσετε αυτή τη σελίδα.

en: Draft
el: Πρόχειρο

en: Drag and drop the currencies to change their order
el: Κάντε μεταφορά και απόθεση των νομισμάτων για να τους αλλάξετε σειρά

en: Duplicate terms ( please select attribute ):
el: Αντιγραφή όρων ( επιλέξτε ιδιότητα ):

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit %s Currency Switcher
el: Επεξεργασία εναλλαγέα νομίσματος %s

en: Edit My Address
el: Επεξεργασία της διεύθυνσής μου

en: Edit Product Currency Switcher
el: Επεξεργασία εναλλαγέα νομίσματος προϊόντων

en: Edit currency switcher
el: Επεξεργασία εναλλαγέα νομίσματος

en: Edit this item
el: Επεξεργαστείτε αυτό το στοιχείο

en: Edit this item inline
el: Ενσωματωμένη επεξεργασία αυτού του στοιχείου

en: Edit this product translation
el: Επεξεργασία αυτής της μετάφρασης προϊόντος

en: Edit translation
el: Επεξεργασία μετάφρασης

en: Enable %s for %s
el: Ενεργοποίηση %s για %s

en: Enable Multiple Currencies
el: Ενεργοποίηση πολλαπλών νομισμάτων

en: Enable automatic exchange rates
el: Ενεργοποίηση αυτόματων συναλλαγματικών ισοτιμιών

en: Enable the multi-currency mode
el: Ενεργοποίηση της λειτουργίας πολλαπλού νομίσματος

en: Enable this if you want to translate attribute values with Woocommerce Multilingual
el: Ενεργοποιήστε το αν θέλετε να μεταφράζετε τιμές χαρακτηριστικών με το πολυγλωσσικό Woocommerce

en: Enable/disable
el: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση

en: Endpoint: %s
el: Τελικό σημείο: %s

en: Enter API key
el: Δώστε κλειδί API

en: Enter prices in other currencies
el: Εισαγάγετε τις τιμές στα άλλα νομίσματα

en: Enter site key
el: Δώστε κλειδί ιστοτόπου

en: Excerpt
el: Απόσπασμα

en: Exchange Rate
el: Συναλλαγματική ισοτιμία

en: Exchange rate = %s exchange rate x (1 + lifting charge / 100)
el: Συναλλαγματική  ισοτιμία = %s συναλλαγματική  ισοτιμία  x (1 + τέλος συναλλάγματος / 100)

en: Exchange rate updated automatically from %s
el: Η συναλλαγματική ισοτιμία ενημερώθηκε αυτομάτως από %s

en: Exchange rates source
el: Πηγή συναλλαγματικών ισοτιμιών

en: Exchange rates updated successfully
el: Οι συναλλαγματικές ισοτιμίες ενημερώθηκαν επιτυχώς

en: Existing translations and variations associated will be deleted.
el: Οι υπάρχουσες συνδεδεμένες μεταφράσεις και παραλλαγές θα διαγραφούν.

en: External Product
el: Εξωτερικό προϊόν

en: File URL
el: URL αρχείου

en: Filter
el: Φιλτράρισμα

en: Finish translating
el: Ολοκλήρωση μετάφρασης

en: Finished! You can visit the %sstrings translation%s screen to translate the strings now.
el: Αυτό ήταν! Τώρα μπορείτε να μεταβείτε στην οθόνη %sstrings translation%s για να μεταφράσετε τις συμβολοσειρές.

en: Fix product_type taxonomy terms
el: Διόρθωση όρων ταξινόμησης product_type

en: Fix translated variations relationships
el: Διόρθωση σχέσεων μεταφρασμένων παραλλαγών

en: Fixer.io API key
el: κλειδί API Fixer.io

en: For 1454.07, when the increment for the nearest integer is 100 and the auto-subtract amount is 1, the resulting amount is 1499.
el: Για 1454,07, όταν η επαύξηση για τον πλησιέστερο ακέραιο είναι 100 και το ποσό αυτόματης αφαίρεσης είναι 1, το αποτέλεσμα είναι 1499.

en: For WPML components you can receive updates from your %s or automatically, after you register WPML.
el: Για στοιχεία WPML, μπορείτε να λαμβάνετε ενημερώσεις από την ενότητα %s ή αυτομάτως, αφού κάνετε εγγραφή του WPML.

en: For retrieving Installer debug information use the %s page.
el: Για την ανάκτηση πληροφοριών εκσφαλμάτωσης Προγράμματος εγκατάστασης, χρησιμοποιήστε τη σελίδα %s.

en: For your convenience, we've marked items that require your attention with a notice icon. You can see a list of everything that you should complete in the %sStatus%s tab.
el: Προς διευκόλυνσή σας, επισημάναμε τα στοιχεία που χρειάζονται την προσοχή σας με ένα εικονίδιο ειδοποίησης. Μπορείτε να δείτε μια λίστα όσων χρειάζεται να συμπληρώσετε στην καρτέλα %sΚατάσταση%s.

en: From&hellip;
el: Από&hellip;

en: Get WPML
el: Λήψη WPML

en: Get WPML String Translation
el: Λήψη μετάφρασης συμβολοσειράς WPML

en: Get WPML Translation Management
el: Λήψη Διαχείρισης Μετάφρασης WPML

en: Get your site-key for %1$s. If you already have a key, get it from %2$s. Otherwise, %3$s
el: Λάβετε το κλειδί ιστοτόπου σας για το %1$s. Αν διαθέτετε ήδη κλειδί, πάρτε το από την τοποθεσία %2$s. Διαφορετικά %3$s.

en: Global Attributes
el: Γενικές ιδιότητες

en: Go to the first page
el: Μετάβαση στην πρώτη σελίδα

en: Go to the last page
el: Μετάβαση στην τελευταία σελίδα

en: Go to the next page
el: Μετάβαση στην επόμενη σελίδα

en: Go to the previous page
el: Μετάβαση στην προηγούμενη σελίδα

en: Gray
el: Γκρι

en: Heading
el: Κεφαλίδα

en: Here you can set different prices for the %s in multiple currencies:
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε διαφορετικές τιμές για το %s σε πολλαπλά νομίσματα:

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Hide This Message
el: Απόκρυψη αυτού του μηνύματος

en: Hide prices in other currencies
el: Απόκρυψη τιμών σε άλλα νομίσματα

en: High priority
el: Υψηλή προτεραιότητα

en: Hover
el: Κατάδειξη

en: How to translate attributes
el: Πώς μεταφράζονται οι ιδιότητες

en: How to translate product categories
el: Πώς μεταφράζονται οι κατηγορίες προϊόντων

en: How to translate this?
el: Πώς να μεταφραστεί αυτό;

en: I'll do the setup later
el: Θα κάνω αργότερα τη διαμόρφωση

en: If you are using a page builder to design WooCommerce products, you should only use WPML's Translation Editor.
el: Αν χρησιμοποιείτε ένα πρόγραμμα δημιουργίας σελίδων για να σχεδιάσετε προϊόντα WooCommerce, να χρησιμοποιείτε μόνο τον Επεξεργαστή μεταφράσεων του WPML.

en: If you are using downloadable products, you can choose to have their paths\n                                            synchronized, or seperate for each language.
el: Αν χρησιμοποιείτε προϊόντα με δυνατότητα λήψης, μπορείτε να επιλέξετε να συγχρονίζονται\n οι διαδρομές τους ή κάθε γλώσσα να είναι ανεξάρτητη.

en: If you have already purchased or renewed your subscription and you can still see this message, please revalidate your subscription
el: Αν έχετε ήδη αγοράσει ή ανανεώσει τη συνδρομή σας και μπορείτε ακόμα να δείτε αυτό το μήνυμα, κάντε εκ νέου επαλήθευση της συνδρομής σας

en: Image
el: Εικόνα

en: Images
el: Εικόνες

en: In order to edit custom attributes you need to use the <a href="%s">custom product translation editor</a>
el: Για να επεξεργαστείτε τις προσαρμοσμένες ιδιότητες, θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσετε τον <a href="%s">επεξεργαστή μετάφρασης προσαρμοσμένων προϊόντων</a>

en: In order to see the products information, please run the %smanual updates check%s to initialize the products list or (temporarily) remove the above code.
el: Για να δείτε τις πληροφορίες προϊόντος, εκτελέσετε τον %sμη αυτόματο έλεγχο για ενημερώσεις%s, ώστε να εκκινηθεί η λίστα προϊόντων ή αφαιρέστε (προσωρινά) τον παραπάνω κώδικά.

en: Incorrect setup
el: Εσφαλμένη ρύθμιση παραμέτρων

en: Increment for nearest integer
el: Αύξηση προς τον πλησιέστερο ακέραιο

en: Individual components
el: Μεμονωμένα στοιχεία

en: Insert your key and activate automatic updates:
el: Δώστε το κλειδί σας και ενεργοποιήστε αυτόματες ενημερώσεις:

en: Install WooCommerce Pages
el: Στήσιμο σελίδων WooCommerce

en: Install missing WooCommerce pages and create translations.
el: Εγκατάσταση σελίδων WooCommerce που απουσιάζουν και δημιουργία μεταφράσεων.

en: Installed
el: Έχει εγκατασταθεί

en: Installer
el: Πρόγραμμα εγκατάστασης

en: Installer Log
el: Αρχείο καταγραφής Προγράμματος εγκατάστασης

en: Installer Support
el: Υποστήριξη προγράμματος Εγκατάστασης

en: Installer System Status
el: Κατάσταση συστήματος Προγράμματος εγκατάστασης

en: Installer cannot contact our updates server to get information about the available products and check for new versions. If you are seeing this message for the first time, you can ignore it, as it may be a temporary communication problem. If the problem persists and your WordPress admin is slowing down, you can disable automated version checks. Add the following line to your wp-config.php file:
el: Το πρόγραμμα εγκατάστασης δεν μπορεί να επικοινωνήσει με τον διακομιστή ενημερώσεων, ώστε να λάβει πληροφορίες για τα διαθέσιμα προϊόντα και να ελέγξει για νέες εκδόσεις. Αν βλέπετε για πρώτη φορά αυτό το μήνυμα, μπορείτε να το αγνοήσετε, καθώς μπορεί να αποτελεί προσωρινό πρόβλημα επικοινωνίας. Αν το πρόβλημα επιμείνει και η διαχείριση του WordPress επιβραδύνεται, μπορείτε να απενεργοποιήσετε τους αυτόματους ελέγχους έκδοσης. Προσθέστε την παρακάτω γραμμή στο αρχείο wp-config.php):

en: Installer cannot display the products information because the automatic updating for %s was explicitly disabled with the configuration below (usually in wp-config.php):
el: Το πρόγραμμα εγκατάστασης δεν μπορεί να εμφανίσει τα στοιχεία προϊόντων επειδή η αυτόματη ενημέρωση για το %s απενεργοποιήθηκε ρητώς με την παρακάτω ρύθμιση παραμέτρων (συνήθως στο wp-config.php):

en: Installing %s
el: Εγκατάσταση του %s...

en: Introduction
el: Εισαγωγή

en: Invalid currency parameter: "%s"
el: Μη έγκυρη παράμετρος νομίσματος: "%s"

en: Invalid language parameter: "%s"
el: Μη έγκυρη παράμετρος γλώσσας: "%s"

en: Invalid nonce
el: Μη έγκυρο nonce

en: Invalid product
el: Μη έγκυρο προϊόν

en: Invalid request!
el: Μη έγκυρο αίτημα!

en: Invalid site key for the current site.
el: Μη έγκυρο κλειδί ιστότοπου για τον τρέχοντα ιστότοπο.

en: Invalid site key for the current site. If the error persists, try to un-register first and then register again with the same site key.
el: Μη έγκυρο κλειδί ιστότοπου για τον τρέχοντα ιστότοπο. Αν το πρόβλημα επιμείνει. Δοκιμάστε να καταργήσετε την εγγραφή σας και ύστερα να εγγραφείτε ξανά με το ίδιο κλειδί ιστότοπου.

en: Invalid taxonomy %s
el: Μη έγκυρη ταξινόμηση %s

en: Keep
el: Διατήρηση

en: Keep %s
el: Διατήρηση γλώσσας: %s

en: Keep using %s
el: Συνέχιση χρήσης του %s

en: Label
el: Ετικέτα

en: Language
el: Γλώσσα

en: Last Modified
el: Τελευταία τροποποίηση

en: Last updated: %s
el: Τελευταία ενημέρωση: %s

en: Later
el: Αργότερα

en: Learn how to turn your e-commerce site multilingual
el: Κάντε πολυγλωσσικό τον ιστότοπο ηλεκτρονικού εμπορίου σας

en: Learn more
el: Μάθετε περισσότερα

en: Learn more: %s
el: Μάθετε περισσότερα: %s

en: Left
el: Αριστερά

en: Left with space
el: Αριστερά με κενό

en: Let's continue
el: Ας συνεχίσουμε

en: Let's turn your WooCommerce shop multilingual
el: Ας κάνουμε το κατάστημα WooCommerce σας πολυγλωσσικό

en: Lifting charge
el: Τέλος συναλλάγματος

en: Live Publishable Key
el: Ζωντανό δημοσιεύσιμο κλειδί

en: Live Secret Key
el: Ζωντανό μυστικό κλειδί

en: Loading ...
el: Φόρτωση ...

en: Log is empty
el: Το αρχείο καταγραφής είναι κενό

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Looks like you are upgrading from a previous version of WooCommerce Multilingual. Would you like to automatically create translated variations and images?
el: Φαίνεται πως αναβαθμίζετε μία παλαιότερη έκδοση του πολυγλωσσικού WooCommerce. Θα θέλατε να δημιουργηθούν αυτόματα μεταφρασμένες παραλλαγές και εικόνες;

en: Lost Password
el: Απώλεια κωδικού

en: Manually
el: Μη αυτόματα

en: Media
el: Μέσο

en: Minimum WPML requirements
el: Ελάχιστες απαιτήσεις WPML

en: Monthly on the
el: Κάθε μήνα στις

en: Monthly on the %s
el: Κάθε μήνα στις %s

en: More details
el: Περισσότερες λεπτομέρειες

en: Multi-currency
el: Πολλαπλά νομίσματα

en: Multi-currency is enabled, but no secondary currencies have been set. %sAdd secondary currency%s.
el: Τα Πολλαπλά νομίσματα έχουν ενεργοποιηθεί, αλλά δεν έχουν οριστεί δευτερεύοντα νομίσματα. %sΠροσθέστε ένα δευτερεύον νόμισμα%s.

en: Multi-currency is not enabled.
el: Δεν είναι ενεργοποιημένα τα πολλαπλά νομίσματα.

en: Multi-currency settings
el: Ρυθμίσεις πολλαπλών νομισμάτων

en: Multilingual Content Setup
el: Διαμόρφωση πολυγλωσσικού περιεχομένου

en: Multiple Currencies
el: Πολλαπλά νομίσματα

en: My Account
el: Ο λογαριασμός μου

en: Name
el: Όνομα

en: Native WooCommerce product editing screen
el: Εγγενής οθόνη επεξεργασίας προϊόντος WooCommerce

en: Nearest
el: Πλησιέστερο

en: Needs updating
el: Χρειάζεται ενημέρωση

en: New Widget Area Currency Switcher
el: Νέος εναλλαγέας νομίσματος στην περιοχή μονάδας (widget)

en: No - dismiss
el: Όχι - απόρριψη

en: No - only display products on other languages once they are translated
el: Όχι – να εμφανίζονται τα προϊόντα σε άλλες γλώσσες μόνο αφού μεταφραστούν

en: No products found
el: Δεν βρέθηκε κανένα προϊόν

en: No repositories defined.
el: Δεν έχουν οριστεί αποθετήρια.

en: Normal
el: Κανονικό

en: Normally, you first create products in the site's default language and then you translate them. If products are not translated, do you want to show them on other languages?
el: Κανονικά, πρώτα δημιουργείτε προϊόντα στην προεπιλεγμένη γλώσσα του ισοτόπου και ύστερα τα μεταφράζετε. Αν τα προϊόντα δεν έχουν μεταφραστεί, θέλετε να εμφανίζονται σε άλλες γλώσσες;

en: Not sure which option to choose? Read about %spotential issues when switching languages and currencies while the cart has items%s.
el: Δεν ξέρετε ποια επιλογή να διαλέξετε με σιγουριά; Διαβάστε για %sπιθανά προβλήματα κατά την εναλλαγή γλωσσών και νομισμάτων ενώ το καλάθι περιέχει αντικείμενα%s.

en: Not translated or needs updating
el: Δεν έχει μεταφραστεί ή πρέπει να γίνει ενημέρωση

en: Not yet supported
el: Δεν υποστηρίζεται ακόμα

en: Note, to change this later, go to %sWPML &raquo; Settings &raquo; Post Types Translation.%s
el: Για να αλλάξετε τη ρύθμιση, πηγαίνετε στο %sWPML &raquo; Ρυθμίσεις &raquo; Μετάφραση Τύπων αναρτήσεων.%s

en: Number of Decimals
el: Αριθμός δεκαδικών ψηφίων

en: OK (translate with the WordPress editor)
el: ΟΚ (μετάφραση με τον επεξεργαστή του WordPress)

en: OTGS Installer
el: Πρόγραμμα εγκατάστασης OTGS

en: One or more WooCommerce pages have not been created
el: Μία ή περισσότερες σελίδες WooCommerce δεν δημιουργήθηκαν

en: One or more WooCommerce pages have not been created.
el: Μία ή περισσότερες σελίδες του WooCommerce δεν έχουν δημιουργηθεί.

en: One-off cost for the booking as a whole.
el: Συνολικό εφάπαξ ποσό πληρωμής για την κράτηση.

en: Only numeric
el: Μόνο αριθμητικοί χαρακτήρες

en: Operation complete!
el: Η εργασία ολοκληρώθηκε!

en: Options
el: Επιλογές

en: Order Received
el: Η παραγγελία παρελήφθη

en: Order currency:
el: Νόμισμα παραγγελίας:

en: Order language:
el: Γλώσσα παραγγελίας:

en: Order of currencies
el: Σειρά νομισμάτων

en: Original
el: Πρωτότυπο

en: Original Slug
el: Αρχικό slug

en: Original language
el: Αρχική γλώσσα

en: Other currency background color
el: Χρώμα γραμματοσειράς άλλου νομίσματος

en: Other currency font color
el: Χρώμα γραμματοσειράς άλλου νομίσματος

en: Parent product: %s
el: Γονικό προϊόν: %s

en: Path
el: Διαδρομή

en: PayPal Email
el: Email PayPal

en: Payment Gateways
el: Πύλες πληρωμών

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: Permalink settings
el: Ρυθμίσεις μόνιμης σύνδεσης

en: Person Type Name
el: Όνομα τύπου προσώπου

en: Person Types
el: Τύποι προσώπων

en: Please choose a different permalink structure or disable slug translation.
el: Επιλέξτε μια διαφορετική δομή μόνιμου συνδέσμου ή απενεργοποιήστε τη μετάφραση των slug.

en: Please enter a valid number
el: Δώστε έναν έγκυρο αριθμό

en: Please enter in a value less than the regular price
el: Δώστε μία τιμή μικρότερη από την κανονική

en: Please go to the %s and fill in your %s.
el: Πηγαίνετε στη %s και συμπληρώστε το %s σας.

en: Please make a backup of your database before you start the synchronization
el: Παρακαλούμε δημιουργήστε αντίγραφο ασφαλείας της βάσης δεδομένων σας πριν ξεκινήσετε τον συγχρονισμό

en: Please note that the payment will be made in %1$s. %2$s will be debited from your account.
el: Σημειώστε ότι η πληρωμή θα γίνει στις στις %1$s. %2$s θα χρεωθούν στον λογαριασμό σας.

en: Please note that the site key is case sensitive.
el: Σημειώστε ότι στο κλειδί ιστότοπου γίνεται διαχωρισμός κεφαλαίων-πεζών.

en: Please update all components which you are using.
el: Ενημερώστε όλα τα στοιχεία που χρησιμοποιείτε.

en: Plugin
el: Προσθήκη

en: Plugins Status
el: Κατάσταση προσθηκών

en: Position
el: Θέση

en: Prepare your WooCommerce store to run multilingual!
el: Ετοιμαστείτε για τη μετατροπή του καταστήματός WooCommerce σας σε πολύγλωσσο!

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Privacy and data usage policy
el: Πολιτική προστασίας και χρήσης προσωπικών δεδομένων

en: Private
el: Ιδιωτικό

en: Proceed
el: Συνέχεια

en: Product
el: Προϊόν

en: Product Add-ons Group "%s"
el: Ομάδα προσθηκών προϊόντων «%s»

en: Product Attribute Base
el: Βάση ιδιότητας προϊόντος

en: Product Base
el: Βάση προϊόντος

en: Product Bundles
el: Πακέτα προϊόντων

en: Product Category Base
el: Βάση κατηγορίας προϊόντος

en: Product Shop Base
el: Βάση καταστήματος προϊόντος

en: Product Tag Base
el: Βάση ετικέτας προϊόντος

en: Product Translation Interface
el: Διεπαφή Μετάφρασης Προϊόντων

en: Product attribute base
el: Βάση χαρακτηριστικού προϊόντος

en: Product base
el: Βάση προϊόντος

en: Product category base
el: Βάση κατηγορίας προϊόντος

en: Product not found: %d
el: Το προϊόν δεν βρέθηκε: %d

en: Product page Currency Switcher
el: Eναλλαγέας νομίσματος σελίδας προϊόντος

en: Product tabs
el: Ετικέτες προϊόντος

en: Product tag base
el: Βάση ετικέτας προϊόντος

en: Product url
el: URL προϊόντος

en: Production
el: Παραγωγή

en: Products
el: Προϊόντα

en: Products Download Files
el: Αρχεία λήψης προϊόντων

en: Products Missing Translations
el: Λείπουν μεταφράσεις προϊόντων

en: Products Synchronization
el: Συγχρονισμός προϊόντων

en: Products before cart reset
el: Προϊόντα πριν την επαναφορά του καλαθιού

en: Products removed after switching to %s:
el: Προϊόντα που αφαιρέθηκαν αφού αλλάξατε σε %s:

en: Prompt for a confirmation and reset the cart
el: Αίτημα για επιβεβαίωση και επαναφορά του καλαθιού

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Purchase note
el: Σημείωση αγοράς

en: Quick Edit
el: Γρήγορη επεξεργασία

en: Quick edit is disabled for product translations. It's recommended to use the %s for editing products translations. %s
el: Η λειτουργία γρήγορης επεξεργασίας είναι απενεργοποιημένη για τις μεταφράσεις των προϊόντων. Συνίσταται να χρησιμοποιείτε το %s για την επεξεργασία μεταφράσεων προϊόντων. %s

en: Rate
el: Ισοτιμία

en: Ready!
el: Έτοιμο!

en: Register
el: Εγγραφή

en: Register %s
el: Καταχώριση %s

en: Registered
el: Εγγεγραμμένο

en: Regular Price
el: Συνήθης τιμή

en: Release notes
el: Σημειώσεις έκδοσης

en: Released
el: Κυκλοφορία

en: Remember my preference.
el: Να γίνει απομνημόνευση της προτίμησής μου.

en: Remove current site key (%s)
el: Κατάργηση τρέχοντος κλειδιού ιστότοπου (%s)

en: Renew %s
el: Ανανέωση %s

en: Report to
el: Αναφορά σε

en: Reporting to
el: Γίνεται αναφορά σε

en: Request Arguments
el: Ορίσματα αιτήματος

en: Request URL
el: URL αιτήματος

en: Required PHP Libraries
el: Απαιτούμενες βιβλιοθήκες PHP

en: Required plugins
el: Απαιτούμενες προσθήκες

en: Reset
el: Επαναφορά

[ctx: Reset cart option warning 1]
en: Because of some elements in your site configuration, when the users switch the currency or the language on the front end, the cart content might not be synchronized correctly.
el: Λόγω ορισμένων στοιχείων στη ρύθμιση του ιστότοπού σας, όταν οι χρήστες αλλάζουν το νόμισμα ή τη γλώσσα στο προσκήνιο, το περιεχόμενο του καλαθιού ίσως να μη συγχρονιστεί σωστά.

[ctx: Reset cart option warning 2]
en: It is recommended that you %s with the option to reset the cart in a situation like this.
el: Σε τέτοιες περιπτώσεις, προτείνεται να %s με την επιλογή επαναφοράς του καλαθιού.

en: Resources
el: Πόροι

en: Resources Label
el: Ετικέτα πόρων

en: Resources label
el: Ετικέτα πόρων

en: Response
el: Απόκριση

en: Return to the plugins page
el: Επιστροφή στη σελίδα προσθηκών

en: Return to the updates page
el: Επιστροφή στη σελίδα ενημερώσεων

en: Revalidate subscription
el: Εκ νέου επαλήθευση συνδρομής

en: Right
el: Δεξιά

en: Right now, there are no products needing translation.
el: Αυτή τη στιγμή, δεν υπάρχουν προϊόντα που χρειάζονται μετάφραση.

en: Right now, there are no taxonomy terms needing translation.
el: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν όροι ταξινόμησης για τους οποίους απαιτείται μετάφραση.

en: Right with space
el: Δεξιά με κενό

en: Round the converted price to the closest integer. %se.g. 15.78 becomes 16.00
el: Στρογγυλοποίηση της τιμής που μετατράπηκε στον \nκοντινότερο ακέραιο. %sπ.χ. το 15,78 γίνεται 16,00

en: Rounding to the nearest integer
el: Στρογγυλοποίηση στον πλησιέστερο ακέραιο

en: Running WooCommerce multilingual with default language other than English.
el: Εκτέλεση του WooCommerce multilingual με προεπιλεγμένη μια γλώσσα άλλη εκτός των αγγλικών.

en: Sale Price
el: Τιμή κατόπιν έκπτωσης

en: Same as default currency
el: Όπως στο προεπιλεγμένο νόμισμα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Schedule
el: Πρόγραμμα

en: Scheduled
el: Προγραμματίστηκε

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Secondary currencies: %s
el: Δευτερεύοντα νομίσματα: %s

en: Select Page
el: Επιλογή σελίδας

en: Select Translatable Attributes
el: Επιλογή μεταφράσιμων ιδιοτήτων

en: Select a preset
el: Επιλέξτε ένα προκαθορισμένο

en: Select currency
el: Επιλογή νομίσματος

en: Select the attribute to translate:
el: Επιλέξτε το χαρακτηριστικό προς μετάφραση:

en: Select the taxonomy to translate:
el: Επιλέξτε την προς μετάφραση ταξινόμηση:

en: Send theme and plugins information, in order to get faster support and compatibility alerts
el: Αποστολή πληροφοριών θέματος και προσθηκών, για γρηγορότερη λήψη υποστήριξης και ειδοποιήσεων συμβατότητας.

en: Set costs in other currencies manually
el: Μη αυτόματος ορισμός κόστους σε άλλα νομίσματα

en: Set dates
el: Ορισμός ημερομηνιών

en: Set different slugs in different languages for %s on WooCommerce Multilingual URLs translations page
el: Ορισμός διαφορετικών slug σε διαφορετικές γλώσσες για το %s στη σελίδα μεταφράσεων URL WooCommerce Multilingual

en: Set on %s
el: Ορίστηκε: %s

en: Set prices in other currencies manually
el: Μη αυτόματος ορισμός τιμών σε άλλα νομίσματα

en: Set the currency in which your customer will see the final price when they checkout. Choose which accounts they will see in their payment message.
el: Καθορίστε το νόμισμα στο οποίο θα βλέπει ο πελάτης σας την τελική τιμή κατά την ολοκλήρωση αγορών. Επιλέξετε ποιους λογαριασμούς θα βλέπει ο πελάτης σας στο μήνυμα πληρωμής που θα λαμβάνει.

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Setup Complete
el: Η ρύθμιση παραμέτρων ολοκληρώθηκε

en: Shipping Classes
el: Κλάσεις αποστολής

en: Shop
el: Κατάστημα

en: Shop page
el: Σελίδα καταστήματος

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Show a currency selector on the product page template
el: Εμφάνιση ενός επιλογέα νομίσματος στο πρότυπο της σελίδας προϊόντων

en: Show all currencies
el: Εμφάνιση όλων των νομισμάτων

en: Show only products with custom prices in secondary currencies
el: Εμφάνιση μόνο των προϊόντων με τιμές προσαρμοσμένες σε δευτερεύοντα νομίσματα

en: Show only reviews in %s (%s)
el: Εμφάνιση μόνο κριτικών σε: %s (%s)

en: Show reviews in all languages  (%s)
el: Εμφάνιση κριτικών σε όλες τις γλώσσες (%s)

en: Shows a list of the products that existed in the cart before the cart is reset on the front end after switching the language or the currency. It will be hidden when there are no products to show.
el: Εμφανίζει μια λίστα των προϊόντων που υπήρχαν στο καλάθι, πριν επαναφερθεί το καλάθι στο προσκήνιο μετά την αλλαγή γλώσσας ή νομίσματος. Θα είναι κρυμμένο όταν δεν υπάρχουν προϊόντα προς προβολή.

en: Sign-up Fee
el: Τέλος εγγραφής

en: Site-key was set by %s, most likely in wp-config.php. Please remove the constant before attempting to register.
el: Το κλειδί ιστότοπου ορίστηκε από %s, πιθανώς στο wp-config.php. Αφαιρέστε τη σταθερή πριν προσπαθήσετε να κάνετε εγγραφή.

en: Site-key was set by %s, most likely in wp-config.php. Please remove the constant before attempting to unregister.
el: Το κλειδί ιστότοπου ορίστηκε από %s, πιθανώς στο wp-config.php. Αφαιρέστε τη σταθερή πριν προσπαθήσετε να καταργήσετε την εγγραφή.

en: Skip
el: Παράλειψη

en: Slug type
el: Τύπος slug

en: Some settings from the WooCommerce Multilingual wpml-config.xml file have been overwritten.
el: Μερικές ρυθμίσεις από το αρχείο wpml-config.xml του πολυγλωσσικού WooCommerce έχουν αντικατασταθεί.

en: Some translated %s have different %s assignments.
el: Για κάποιες μεταφράσεις (%s) υπάρχουν διαφορετικές εργασίες (%s).

en: Something went wrong and we could not install all updates from the %s channel. Click here to %stry again%s. If the errors persist, please switch back to the Production channel and contact the %s%s support%s.
el: Κάτι πήγε στραβά και δεν μπορέσαμε να εγκαταστήσουμε όλες τις ενημερώσεις από το κανάλι %s channel. Κάντε κλικ εδώ για να %sδοκιμάσετε ξανά%s. Αν το πρόβλημα επιμείνει, κάντε εναλλαγή ξανά στο κανάλι Παραγωγή (Production) και επικοινωνήστε με το %s%s τμήμα υποστήριξης%s.

en: Start
el: Έναρξη

en: Start the Setup Wizard
el: Έναρξη του οδηγού ρύθμισης παραμέτρων

en: Status
el: Κατάσταση

en: Store Pages
el: Σελίδες καταστήματος

en: Store URLs
el: Δ/νσεις URL καταστήματος

en: Subscription Price
el: Τιμή συνδρομής

en: Subscription expired. You need to either purchase a new subscription or upgrade if available.
el: Η συνδρομή έληξε. Πρέπει είτε να αγοράσετε μια νέα συνδρομή ή να κάνετε αναβάθμιση, αν είναι διαθέσιμη.

en: Subscription is expired.
el: Η συνδρομή έχει λήξει.

en: Successfully updated %s for all translated %s.
el: Επιτυχής ενημέρωση %s για όλες τις μεταφράσεις (%s).

en: Switch
el: Εναλλαγή

en: Switch back to %s
el: Επιστροφή σε %s

en: Switch to this currency when switching language in the front-end
el: Μετάβαση σε αυτό το νόμισμα όταν αλλάζει η γλώσσα του περιβάλλοντος χρήσης

en: Switching currencies when there are items in the cart
el: Εναλλαγή νομισμάτων όταν υπάρχουν στοιχεία στο καλάθι

en: Switching currency?
el: Αλλαγή νομίσματος;

en: Switching language?
el: Αλλαγή γλώσσας;

en: Switching languages when there are items in the cart
el: Αλλαγή γλωσσών όταν υπάρχουν στοιχεία στο καλάθι

en: Sync product stock quantity and status ( synchronizing min stock between translations )
el: Συγχρονισμός ποσότητας και κατάστασης στοκ προϊόντων (συγχρονισμός ελάχιστου στοκ μεταξύ μεταφράσεων)

en: Sync products "gallery images":
el: Συγχρονισμός προϊόντων εικόνων συλλογής:

en: Sync products and product taxonomies order.
el: Συγχρονισμός των προϊόντων και της σειράς ταξινόμησης προϊόντων.

en: Sync products categories (display type, thumbnail):
el: Συγχρονισμός κατηγοριών προϊόντων (τύπος εμφάνισης, μικρογραφία):

en: Sync products variations:
el: Συγχρονισμός μεταβλητών προϊόντων:

en: Sync publishing date for translated products.
el: Συγχρονισμός ημερομηνίας έκδοσης μεταφρασμένων προϊόντων.

en: Sync variables products
el: Συγχρονισμός μεταβλητών προϊόντων

en: Synchronization complete!
el: Ο συγχρονισμός ολοκληρώθηκε!

en: Synchronize %s assignment in content
el: Συγχρονισμός της εργασίας (%s) στο περιεχόμενο

en: Synchronize attributes and update product variations
el: Συγχρονισμός ιδιοτήτων και ενημέρωση παραλλαγών προϊόντων

en: Synchronize cart content when switching currencies
el: Συγχρονισμός περιεχομένου καλαθιού όταν αλλάζετε νομίσματα

en: Synchronize cart content when switching languages
el: Συγχρονισμός περιεχομένου καλαθιού κατά την εναλλαγή γλωσσών

en: Tab Title
el: Τίτλος Καρτέλας

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Take this and edit
el: Αποδοχή εργασίας και μετάφραση

en: Taxonomies Missing Translations
el: Λείπουν μεταφράσεις ταξινομήσεων

en: Template for currency switcher
el: Πρότυπο για εναλλαγή νομίσματος

en: Thank you for choosing WooCommerce Multilingual. We need to do a few upgrades to your site, so that it has everything needed to run multilingual.
el: Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το WooCommerce Multilingual. Πρέπει να κάνουμε ορισμένες αναβαθμίσεις στον ιστότοπό σας, ώστε να έχει ό,τι χρειάζεται για να λειτουργεί πολυγλωσσικά.

en: Thank you for using %sWooCommerce Multilingual%s! You can express your love and\n                                    support by %s rating our plugin and saying that %sit works%s for you.
el: Ευχαριστούμε που χρησιμοποιείτε το %sWooCommerce Multilingual%s! Μπορείτε να εκφράσετε την αγάπη και\n την υποστήριξή σας %s αξιολογώντας την προσθήκη μας και δηλώνοντας ότι %sσας βοηθάει%s.

en: The WordPress Multilingual Plugin
el: Προσθήκη WordPress Multilingual

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
el: Οι αλλαγές που πραγματοποιήσατε θα χαθούν εάν πλοηγηθείτε εκτός της παρούσας σελίδας.

en: The cost is displayed to the user on the frontend. Leave blank to have it calculated for you. If a booking has varying costs, this will be prefixed with the word "from:".
el: Το κόστος εμφανίζεται στον χρήστη στο προσκήνιο. Αφήστε το κενό για να υπολογιστεί μόνο του. Αν μια κράτηση έχει κόστος που ποικίλει, θα προστεθεί ως πρόθεμα η λέξη «από:».

en: The default currency was changed. In order to show accurate prices in all currencies, you need to update the exchange rates under the %sMulti-currency%s configuration.
el: Το προεπιλεγμένο νόμισμα άλλαξε. Προκειμένου να φαίνονται οι ακριβείς τιμές σε όλα τα νομίσματα, πρέπει να ενημερώσετε τις συναλλαγματικές ισοτιμίες στη ρύθμιση παραμέτρου %sπολλαπλά νομίσματα%s.

en: The following components are not updated:
el: Τα παρακάτω στοιχεία δεν είναι ενημερωμένα:

en: The lifting charge adjusts the exchange rate provided by the selected service before it is saved. The exchange rates displayed in the table above include the lifting charge.
el: Το τέλος συναλλάγματος προσαρμόζει τη συναλλαγματική ισοτιμία που παρέχει η επιλεγμένη υπηρεσία πριν αποθηκευτεί. Οι συναλλαγματικές ισοτιμίες που εμφανίζονται στον παραπάνω πίνακα περιλαμβάνουν το τέλος.

en: The multi-currency mode cannot be enabled as a specific currency was not set. Go to the %sWooCommerce settings%s page and select the default currency for your store.
el: Η λειτουργία πολλαπλών νομισμάτων δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί καθώς ένα συγκεκριμένο νόμισμα δεν έχει οριστεί. Πηγαίνετε στη σελίδα %sρυθμίσεων του WooCommerce%s και επιλέξτε το προεπιλεγμένο νόμισμα για το κατάστημά σας.

en: The plugins will update to the most recent version in the channel that you selected.
el: Οι προσθήκες θα ενημερωθούν στην πιο πρόσφατη έκδοση μέσω του μέσου που επιλέξατε.

en: The recommended way is using the WPML Translation Editor. It is streamlined for making the translation process much easier while also providing a much better integration with various WooCommerce extensions.
el: Ο συνιστώμενος τρόπος είναι μέσω του Προγράμματος επεξεργασίας μεταφράσεων WPML. Είναι βελτιστοποιημένο ώστε να διευκολύνει κατά πολύ τη διαδικασία μετάφρασης, ενώ προσφέρει παράλληλα καλύτερη ενσωμάτωση με διάφορες επεκτάσεις του WooCommerce.

en: The recommended way to translate WooCommerce products is using the %sWooCommerce Multilingual products translation%s page.\n\t\t\t\t\tPlease use this page only for translating elements that are not available in the WooCommerce Multilingual products translation table.
el: Ο προτεινόμενος τρόπος μετάφρασης προϊόντων του WooCommerce είναι η χρήση της σελίδας %sμετάφρασης προϊόντων WooCommerce Multilingual%s page.\n\t\t\t\t\tΧρησιμοποιήστε αυτή τη σελίδα μόνο για τη μετάφραση στοιχείων που δεν είναι διαθέσιμα στον πίνακα μεταφράσεων προϊόντων WooCommerce Multilingual.

en: The resulting price will be an increment of this value after initial rounding.%se.g.:
el: Το αποτέλεσμα της τιμής θα είναι μια επαύξηση αυτής της τιμής μετά την αρχική στρογγυλοποίηση.%sπ.χ.:

en: The value to be subtracted from the amount obtained previously.
el: Η τιμή που θα αφαιρεθεί από το ποσό που αντλήθηκε προηγουμένως.

en: There are no attributes defined
el: Δεν έχουν οριστεί ιδιότητες

en: There are no translatable product attributes defined
el: Δεν έχουν οριστεί χαρακτηριστικά μεταφράσιμου προϊόντος

en: There are no translatable product custom taxonomies defined
el: Δεν έχουν οριστεί προσαρμοσμένες ταξινομήσεις μεταφράσιμων προϊόντων

en: There are some settings that require careful attention.
el: Υπάρχουν μερικές ρυθμίσεις που απαιτούν αυξημένη προσοχή.

en: There was a problem switching to the %s channel. You can %sretry%s. If the problem continues, please %sdownload %s%s and install again manually
el: Προέκυψε πρόβλημα κατά την εναλλαγή στο κανάλι %s. Μπορείτε να %sδοκιμάσετε ξανά%s. Αν το πρόβλημα επιμείνει, κάντε %sλήψη %s%s και εγκατάσταση ξανά μη αυτόματα

en: These pages are currently being translated by translators via WPML:
el: Αυτές οι σελίδες μεταφράζονται αυτή τη στιγμή από μεταφραστές μέσω του WPML:

en: This action lets you automatically apply the %s taxonomy to your content in different  languages. It will scan the original content and apply the same taxonomy to translated content.
el: Με αυτή την ενέργεια μπορείτε να εφαρμόζετε αυτόματα την ταξινόμηση %s στο περιεχόμενό σας σε διαφορετικές γλώσσες. Θα σαρώνεται το αρχικό σας περιεχόμενο και θα εφαρμόζεται η ίδια ταξινόμηση στο μεταφρασμένο περιεχόμενο.

en: This feature was disabled. Please enable %sWPML cookies%s to continue.
el: Αυτή η λειτουργία έχει απενεργοποιηθεί. Ενεργοποιήστε τα %sWPML cookies%s για συνέχεια.

en: This field is locked for editing because WPML will copy its value from the original language.
el: Το πεδίο είναι κλειδωμένο για επεξεργασία καθώς το WPML θα αντιγράψει την τιμή από τη γλώσσα προέλευσης.

en: This gateway does not support %s. To show this gateway please select another currency.
el: Αυτή η πύλη δεν υποστηρίζει %s. Για να εμφανιστεί αυτή η πύλη επιλέξτε άλλο νόμισμα.

en: This is a translation of %s. Some of the fields are not editable. It's recommended to use the %s for translating products.
el: Το παρόν αποτελεί μετάφραση του %s. Μερικά πεδία δεν είναι επεξεργάσιμα. Συνίσταται να χρησιμοποιείτε το %s για τη μετάφραση προϊόντων.

en: This is the cost per block booked. All other costs (for resources and persons) are added to this.
el: Αυτό είναι το κόστος της κράτησης για κάθε μπλοκ. Όλα τα άλλα κόστη (για πόρους και πρόσωπα) έχουν προστεθεί σε αυτό.

en: This may cause problems with URLs in different languages.
el: Αυτό μπορεί να προκαλέσει προβλήματα με URL σε διαφορετικές γλώσσες.

en: This page allows you to translate all strings that are being used by WooCommerce in building different type of urls. Translating them enables you to have fully localized urls that match the language of the pages.
el: Αυτή η σελίδα σας επιτρέπει να μεταφράσετε όλες τις συμβολοσειρές που χρησιμοποιούνται από το WooCommerce στη δημιουργία διαφορετικών τύπων URL. Μεταφράζοντάς τις έχετε τη δυνατότητα να έχετε πλήρως τοπικοποιημένα URL που θα ταιριάζουν με τη γλώσσα των σελίδων.

en: This page lets you install plugins and update existing plugins. To remove any of these plugins, go to the %splugins%s page and if you have the permission to remove plugins you should be able to do this.
el: Αυτή η σελίδα σάς επιτρέπει να εγκαθιστάτε προσθήκες και να ενημερώνετε υπάρχουσες προσθήκες. Για να αφαιρέσετε αυτές τις προσθήκες, πηγαίνετε στη σελίδα %sπροσθήκες%s και αν έχετε την άδεια αφαίρεσης προσθηκών, θα μπορείτε να το κάνετε.

en: This taxonomy does not require translation.
el: Δεν απαιτείται μετάφραση για αυτή την ταξινόμηση.

en: This taxonomy requires translation.
el: Απαιτείται μετάφραση για αυτή την ταξινόμηση.

en: This translation job will no longer be assigned to you. Other translators will be able take it and continue the translation.
el: Αυτή η μεταφραστική εργασία δεν θα είναι πια ανατεθειμένη σε εσάς. Άλλοι μεταφραστές θα έχουν τη δυνατότητα να την αναλάβουν και να συνεχίσουν τη μετάφραση.

en: This will allow you to set prices for products in different currencies. The prices can be determined based on a given exchange rate or set explicitly for specific products.
el: Αυτή η επιλογή θα σας επιτρέπει να ορίζετε τις τιμές των προϊόντων σε διαφορετικά νομίσματα. Οι τιμές μπορούν να οριστούν βάσει μιας δεδομένης τιμής συναλλάγματος ή να οριστούν μη αυτόματα για συγκεκριμένα προϊόντα.

en: This will automatically generate variations for translated products corresponding to recently translated attributes.
el: Έτσι δημιουργούνται αυτόματα παραλλαγές των μεταφρασμένων προϊόντων σύμφωνα με τις πρόσφατα μεταφρασμένες ιδιότητες.

en: Thousand Separator
el: Σύμβολο διαχωρισμού χιλιάδων

en: Time
el: Χρόνος

en: Title
el: Τίτλος

en: To configure how the %sWooCommerce products%s are translated, visit the WooCommerce Multiligual %ssettings%s page.
el: Για να ρυθμίσετε τον τρόπο που μεταφράζονται τα %sπροϊόντα του WooCommerce%s, επισκεφτείτε τη σελίδα %sρυθμίσεων%s του Πολυγλωσσικού WooCommerce.

en: To configure product taxonomies or attributes as translatable or not translatable, go to the %sMultilingual Content Setup%s
el: Για να ρυθμίσετε ταξινομήσεις προϊόντων ή ιδιότητες ως μεταφράσιμες ή όχι, πηγαίνετε στη διαμόρφωση παραμέτρων %sπολύγλωσσου περιεχομένου%s

en: To get automatic updates, you need to register %s for this site. %sRegister %s%s
el: Για να λαμβάνετε αυτόματες ενημερώσεις, πρέπει να κάνετε εγγραφή %s για αυτόν τον ιστότοπο. %sΕγγραφή %s%s

en: To install and update %s, please %sregister%s %s for this site.
el: Για να εγκαταστήσετε και να ενημερώσετε το %s, %sεγγραφείτε%s %s σε αυτόν τον ιστότοπο.

en: To quickly translate this and other WooCommerce store pages, please run the %ssetup wizard%s.
el: Για να μεταφράζετε γρήγορα αυτή και άλλες σελίδες καταστήματος WooCommerce, τρέξτε τον %sοδηγό ρύθμισης παραμέτρων%s.

en: To run a fully translated site, you should translate all taxonomy terms. Some store elements, such as variations, depend on taxonomy translation.
el: Για να έχετε έναν πλήρως μεταφρασμένο ιστότοπο, θα πρέπει να μεταφράσετε όλους τους όρους ταξινόμησης. Ορισμένα στοιχεία του καταστήματος, όπως οι παραλλαγές, εξαρτώνται από τη μετάφραση της ταξινόμησης.

en: To run a multilingual e-commerce site, you need to have the WooCommerce shop pages translated to all the site's languages. Once all the pages are installed you can add the translations for them from this menu.
el: Για να έχετε έναν πολυγλωσσικό ιστότοπο ηλεκτρονικού εμπορίου, πρέπει να έχετε μεταφράσει τις σελίδες καταστήματος 
    \nWooCommerce σε όλες τις γλώσσες του ιστότοπου. Αφού εγκατασταθούν όλες οι σελίδες, μπορείτε να προσθέσετε τις μεταφράσεις τους από το παρόν μενού.

en: To select different update channels (beta, development) you must update your existing products to their most recent stable versions.
el: Για να επιλέξετε διαφορετικά κανάλια ενημέρωσης (έκδοσης beta, ανάπτυξης), πρέπει ενημερώσετε τα υπάρχοντα προϊόντα σας στις πιο πρόσφατες σταθερές τους εκδόσεις.

en: To translate %s please use the %s translation%s page, inside the %sWooCommerce Multilingual admin%s.
el: Για μετάφραση των %s, παρακαλούμε χρησιμοποιήστε τη σελίδα %s μετάφρασης%s μέσα από τη %sΔιαχείριση του πολυγλωσσικού WooCommerce%s.

en: To translate Extra Options strings please save %s and go to the <b><a href="%s">String Translation interface</a></b>
el: Για να μεταφράσετε συμβολοσειρές Επιπλέον επιλογών, αποθηκεύστε το στοιχείο %s και πηγαίνετε στο <b><a href="%s">Περιβάλλον εργασίας μετάφρασης συμβολοσειρών</a></b>

en: To&hellip;
el: Σε&hellip;

en: Toolset API server
el: Διακομιστής API Toolset

en: Toolset remote products file
el: Απομακρυσμένο αρχείο προϊόντων Toolset

en: Tour Data
el: Δεδομένα ταξιδιού

en: Translatable?
el: Μεταφράσιμο;

en: Translate %s
el: Μετάφραση %s

en: Translate Products
el: Μετάφραση προϊόντων

en: Translate Store Pages
el: Μετάφραση σελίδων καταστήματος

en: Translate URLs
el: Μετάφραση των URL

en: Translate WooCommerce products
el: Μετάφραση προϊόντων WooCommerce

en: Translate endpoints
el: Μετάφραση τελικών σημείων

en: Translate shipping classes
el: Μετάφραση κλάσεων αποστολής

en: Translate the 'store' pages
el: Μεταφράστε τις σελίδες «καταστήματος»

en: Translating %s? Use the %s table for easier translation.
el: Μεταφράζετε ιδιότητα %s; Χρησιμοποιήστε τον πίνακα ιδιότητας %s για ευκολότερη μετάφραση.

en: Translating the 'store' pages
el: Μετάφραση των σελίδων «κατάστημα»

en: Translation Options
el: Επιλογές μετάφρασης

en: Translation complete
el: Η μετάφραση ολοκληρώθηκε

en: Translation in progress
el: Μετάφραση σε εξέλιξη

en: Translation of
el: Μετάφραση του:

en: Translation to
el: Μετάφραση σε

en: Troubleshooting
el: Αντιμετώπιση προβλημάτων

en: Type
el: Τύπος

en: Uncategorized
el: Χωρίς κατηγορία

en: Unknown repository
el: Άγνωστο αποθετήριο

en: Unregister %s from this site
el: Κατάργηση εγγραφής %s από αυτόν τον ιστότοπο

en: Up
el: Πάνω

en: Update %s for all translated %s
el: Ενημέρωση %s για όλες τις μεταφράσεις (%s)

en: Update Plugin
el: Ενημέρωση Προσθήκης

en: Update Translation
el: Ενημέρωση μετάφρασης

en: Update WPML
el: Ενημέρωση WPML

en: Update currency
el: Ενημέρωση νομίσματος

en: Update frequency
el: Συχνότητα ενημέρωσης

en: Update manually now
el: Μη αυτόματη ενημέρωση τώρα

en: Update products count:
el: Ενημέρωση αριθμού προϊόντων:

en: Update settings for %s
el: Ενημέρωση ρυθμίσεων για το %s

en: Update translation
el: Ενημέρωση μετάφρασης

en: Updates channel:
el: Κανάλι Ενημερώσεων:

en: Updating %s
el: Ενημέρωση του %s...

en: Updating the plugins on your site. Please don't close this page or navigate away.
el: Γίνεται ενημέρωση των προσθηκών στον ιστότοπό σας. Μην κλείσετε αυτή τη σελίδα, και μη μεταβείτε σε άλλη.

en: Upgrade
el: Αναβάθμιση

en: Upgrade WPML
el: Αναβάθμιση WPML

en: Uploads
el: Αποστολές

en: Use custom settings for translations download files
el: Χρήση προσαρμοσμένων ρυθμίσεων για αρχεία λήψης μεταφράσεων

en: Use the same files for translations
el: Χρήση των ίδιων αρχείων για μεταφράσεις

en: Using "translation_of" requires providing a "lang" parameter too
el: Η χρήση του "translation_of" απαιτεί επίσης να δώσετε μια παραμέτρο "lang"

en: Value(s)
el: Τιμή(-ές)

en: Variations data
el: Δεδομένα παραλλαγών

en: Version
el: Έκδοση

en: View
el: Προβολή

en: View "%s"
el: Προβολή του «%s»

en: View Cart
el: Προβολή καλαθιού

en: View Order
el: Προβολή παραγγελίας

en: Visit website
el: Επίσκεψη ιστοτόπου

en: WARNING! Minor limitations include 1000 requests/month limit and EUR being the only available base currency for customers using a free account. If you need more than 1000 requests per month or want to use all 170 available base currencies, you’ll need to choose one of the paid plans starting at only $10 per month.
el: ΠΡΟΣΟΧΗ! Ισχύουν μικροί περιορισμοί όπως όριο 1000 αιτημάτων/μήνα και διαθεσιμότητα μόνο του EUR ως βασικού νομίσματος για πελάτες που χρησιμοποιούν δωρεάν λογαριασμό. Αν χρειάζεστε περισσότερα από 1000 αιτήματα το μήνα ή θέλετε να χρησιμοποιήσετε και τα 170 διαθέσιμα βασικά νομίσματα, θα πρέπει να επιλέξετε ένα από τα προγράμματα επί πληρωμή που ξεκινούν από μόλις 10 $ τον μήνα.

en: WPML API server
el: Διακομιστής API WPML

en: WPML Translation Editor
el: Πρόγραμμα επεξεργασίας μεταφράσεων WPML

en: WPML Update is Incomplete
el: Η ενημέρωση WPML ολοκληρώθηκε

en: WPML remote products file
el: Απομακρυσμένο αρχείο προϊόντων WPML

en: WPML support
el: Τμήμα υποστήριξης του WPML

en: WPML.org account
el: Λογαριασμός WPML.org

en: We detected a problem in your WPML configuration: the %sproduct_type%s taxonomy is set as translatable and this would cause problems with translated products. You can fix this in the %sMultilingual Content Setup page%s.
el: Εντοπίσαμε ένα πρόβλημα με τις παραμέτρους που έχετε ορίσει στο WPML: η ταξονόμηση %sproduct_type%s έχει οριστεί ως μεταφράσιμη και αυτό μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα με μεταφρασμένα προϊόντα. Μπορείτε να διορθώσετε αυτό το πρόβλημα στη %sσελίδα διαμόρφωσης Πολυγλωσσικού περιεχομένου%s.

en: We detected that the %sproduct_type%s field was set incorrectly for some product translations. This happened because the product_type taxonomy was translated. You can fix this in the WooCommerce Multilingual %stroubleshooting page%s.
el: Εντοπίσαμε ότι το πεδίο %sproduct_type%s έχει οριστεί εσφαλμένα για ορισμένες μεταφράσεις προϊόντων. Αυτό συνέβη επειδή η ταξινόμηση product_type έχει μεταφραστεί. Μπορείτε να διορθώσετε αυτό το πρόβλημα στη %sσελίδα αντιμετώπισης προβλημάτων%s του WooCommerce Multilingual.

en: We need to help you with a few steps to turn your WooCommerce store multilingual. These steps include:
el: Θα σας βοηθήσουμε να ακολουθήσετε μερικά βήματα, ώστε να κάνετε το κατάστημα WooCommerce σας πολύγλωσσο. Αυτά τα βήματα περιλαμβάνουν:

en: We'll help you:
el: Θα σας βοηθήσουμε:

en: Weekly on
el: Κάθε εβδομάδα στις

en: Weekly on %s
el: Κάθε εβδομάδα στις %s

en: When this option is on, when you switch to a secondary currency on the front end, only the products with custom prices in that currency are being displayed. Products with prices determined based on the exchange rate are hidden.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη αυτή η επιλογή και αλλάζετε σε ένα δευτερεύον νόμισμα στο προσκήνιο, εμφανίζονται μόνο τα προϊόντα με τιμές προσαρμοσμένες σε αυτό το νόμισμα. Προϊόντα με τιμές που καθορίζονται βάσει της συναλλαγματικής ισοτιμίας αποκρύπτονται.

en: White
el: Λευκό

en: Widget Currency Switcher
el: Μονάδα (Widget) εναλλαγέα νομίσματος

en: Widget area
el: Περιοχή widget

en: Widget title
el: Τίτλος μονάδας (widget)

en: WooCommerce Multilingual
el: Πολυγλωσσικό WooCommerce

en: WooCommerce Multilingual depends on several plugins to work. If any required plugin is missing, you should install and activate it.
el: Χρειάζονται αρκετές προσθήκες για να καταστεί δυνατή η εκτέλεση του πολυγλωσσικού WooCommerce. Αν λείπει οποιαδήποτε προσθήκη θα πρέπει να την εγκαταστήσετε.και να την ενεργοποιήσετε.

en: WooCommerce Multilingual is enabled but not effective. It is not compatible with  <a href="%s">WPML String Translation</a> versions prior %s.
el: Το WooCommerce Multilingual είναι ενεργοποιημένο αλλά δεν εφαρμόζεται. Δεν είναι συμβατό με εκδόσεις του <a href="%s">WPML string Translation</a πριν την έκδοση %s.

en: WooCommerce Multilingual is enabled but not effective. It is not compatible with  <a href="%s">WPML Translation Management</a> versions prior %s.
el: Το WooCommerce Multilingual είναι ενεργοποιημένο αλλά δεν εφαρμόζεται. Δεν είναι συμβατό με εκδόσεις του <a href="%s">WPML Translation Management</a> πριν την έκδοση %s.

en: WooCommerce Multilingual is enabled but not effective. It is not compatible with  <a href="%s">WPML</a> versions prior %s.
el: Το WooCommerce Multilingual είναι ενεργοποιημένο αλλά δεν εφαρμόζεται. Δεν είναι συμβατό με εκδόσεις του <a href="%s">WPML</a> πριν την έκδοση %s.

en: WooCommerce Multilingual is enabled but not effective. It is not compatible with  <a href="%s">WPML</a> versions prior 4.0
el: Το WooCommerce Multilingual έχει ενεργοποιηθεί αλλά δεν εφαρμόζεται. Δεν είναι συμβατό με <a href="%s">WPML</a> προγενέστερων εκδόσεων της 4.0

en: WooCommerce Multilingual is enabled but not effective. It is not compatible with  <a href="%s">Woocommerce</a> versions prior %s.
el: Το WooCommerce Multilingual είναι ενεργοποιημένο αλλά δεν εφαρμόζεται. Δεν είναι συμβατό με εκδόσεις του <a href="%s">Woocommerce</a> πριν την έκδοση %s.

en: WooCommerce Multilingual is enabled but not effective. It requires %s in order to work.
el: Το πολυγλωσσικό WooCommerce είναι ενεργοποιημένο αλλά δεν εκτελείται. Απαιτείται το %s για να είναι δυνατή η εκτέλεσή του.

en: WooCommerce Multilingual is enabled but not effective. Please finish the installation of WPML first.
el: Το WooCommerce Multilingual είναι ενεργοποιημένο αλλά δεν εφαρμόζεται. Ολοκληρώστε πρώτα την εγκατάσταση του WPML.

en: WooCommerce Multilingual products editor
el: Επεξεργαστής προϊόντων πολυγλωσσικού WooCommerce

en: WooCommerce Multilingual products translator
el: Μεταφραστής προϊόντων πολυγλωσσικού WooCommerce

en: WooCommerce Multilingual will also use cookies to identify the language and currency of each customer’s order as well as the currency of the reports created by WooCommerce. WooCommerce Multilingual extends these reports by adding the currency’s information.
el: Το WooCommerce Multilingual θα χρησιμοποιεί επίσης cookie, ώστε να αναγνωρίσει τη γλώσσα και το νόμισμα της παραγγελίας κάθε πελάτη, καθώς και το νόμισμα των αναφορών που χρησιμοποιεί το WooCommerce. Το WooCommerce Multilingual επεκτείνει αυτές τις αναφορές, προσθέτοντας τα στοιχεία νομίσματος.

en: WooCommerce Multilingual will use cookies to understand the basket info when using languages in domains and to transfer data between the domains.
el: Το WooCommerce Multilingual θα χρησιμοποιεί cookie, ώστε να κατανοήσει τα στοιχεία του καλαθιού αγορών όταν χρησιμοποιούνται γλώσσες σε τομείς, και για τη μεταφορά δεδομένων ανάμεσα σε τομείς.

en: WooCommerce Multilingual › Setup Wizard
el: WooCommerce Multilingual › Οδηγός ρύθμισης παραμέτρων

en: WooCommerce Store Pages
el: Σελίδες καταστήματος WooCommerce

en: WooCommerce product translation page
el: σελίδα μετάφρασης προϊόντων WooCommerce

en: WooCommerce store pages are translated to all the site's languages.
el: Οι σελίδες καταστήματος WooCommerce έχουν μεταφραστεί σε όλες τις γλώσσες του ιστότοπου.

en: WooCommerce store pages do not exist for these languages:
el: Δεν υπάρχουν σελίδες καταστήματος του WooCommerce για τις εξής γλώσσες:

en: Yes - show products even if they are not yet translated (%smore on how this will work%s)
el: Ναι – να εμφανίζονται τα προϊόντα και ας μην έχουν μεταφραστεί ακόμα (%sπερισσότερα σχετικά με αυτό%s)

en: Yes, go to the troubleshooting page
el: Ναι, μετάβαση στη σελίδα επίλυσης προβλημάτων

en: You are running updated %s and %s, but the following components are not updated:
el: Εκτελείτε το ενημερωμένο %s και %s, αλλά τα παρακάτω στοιχεία δεν είναι ενημερωμένα:

en: You are running updated %s, but the following component is not updated:
el: Εκτελείτε το ενημερωμένο %s, αλλά το παρακάτω στοιχείο δεν είναι ενημερωμένο:

en: You are using WooCommerce Multilingual %s. This version includes an important UI redesign for the configuration screens and it requires <a href="%s">WPML %s</a> or higher. Everything still works on the front end now but, in order to configure options for WooCommerce Multilingual, you need to upgrade WPML.
el: Χρησιμοποιείτε το WooCommerce Multilingual %s. Αυτή η έκδοση περιλαμβάνει έναν σημαντικό ανασχεδιασμό του περιβάλλοντος εργασάις χρήστη για τις οθόνες ρύθμισης παραμέτρων και απαιτεί <a href="%s">WPML %s</a> ή μεταγενέστερο. Τα πάντα λειτουργούν ακόμα στο προσκήνιο, αλλά για να μπορέσετε να ρυθμίσετε παραμέτρους για το WooCommerce Multilingual, πρέπει να αναβαθμίσετε το WPML.

en: You are using a potentially less stable channel for %s. If you didn't enable this on purpose, you should switch to the 'Production' channel.
el: Χρησιμοποιείτε ένα ενδεχομένως λιγότερο σταθερό κανάλι για το %s. Αν δεν το κάνατε αυτό επίτηδες, καλό θα ήταν να κάνετε εναλλαγή στο κανάλι 'Παραγωγή' (Production).

en: You are using an invalid site key defined as the constant %s (most likely in wp-config.php).\n                                                Please remove it or use the correct value in order to be able to register correctly.
el: Χρησιμοποιείτε ένα μη έγκυρο κλειδί ιστότοπου που ορίζεται ως η σταθερά %s (το πιθανότερο να βρίσκεται στο wp-config.php).\n                                                Αφαιρέστε το ή χρησιμοποιήστε τη σωστή τιμή, ώστε να μπορείτε να κάνετε σωστά τη δήλωση.

en: You are using the complementary %1$s. For the %2$s, %3$s.
el: Χρησιμοποιείτε το δωρεάν %1$s. Για το %2$s, %3$s.

en: You are using the same value as for the regular category base. This is known to create conflicts resulting in urls not working properly.
el: Χρησιμοποιείτε την ίδια τιμή με αυτή της κανονικής βάσης κατηγοριών. Είναι γνωστό ότι αυτό δημιουργεί διενέξεις που έχουν ως αποτέλεσμα την εσφαλμένη λειτουργία των URL.

en: You can choose to clear the cart contents when you change language or currency in case you have problems in cart or checkout page
el: Μπορείτε να επιλέξετε να διαγράψετε τα περιεχόμενα του καλαθιού όταν αλλάζετε γλώσσα ή νόμισμα, σε περίπτωση που συναντάτε προβλήματα στο καλάθι ή στη σελίδα ολοκλήρωσης πληρωμής

en: You can enter or edit your default values on the %sPermalinks settings%s page or, for the endpoints, on the WooCommerce %sAccount settings%s page.
el: Μπορείτε να δώσετε ή να επεξεργαστείτε τις προεπιλεγμένες τιμές στη σελίδα %sΡυθμίσεων μόνιμων συνδέσμων%s ή, για τα τελικά σημεία, στη σελίδα %sΡυθμίσεων λογαριασμού%s του WooCommerce.

en: You can make these updates now, or later from the %sWooCommerce &raquo; WooCommerce Multilingual%s menu.
el: Μπορείτε να κάνετε τώρα αυτές τις αναβαθμίσεις ή αργότερα από το μενού %sWooCommerce &raquo; WooCommerce Multilingual%s.

en: You can translate strings related to global add-ons on the %sWPML String Translation page%s. Use the search on the top of that page to find the strings.
el: Μπορείτε να μεταφράσετε συμβολοσειρές που σχετίζονται με γενικές προσθήκες στη %sσελίδα μετάφρασης συμβολοσειρών WPML%s. Χρησιμοποιήστε την αναζήτηση στην κορυφή της σελίδας για να βρείτε τις συμβολοσειρές.

en: You can translate strings related to subscription products on the %sWPML String Translation page%s. Use the search on the top of that page to find the strings.
el: Μπορείτε να μεταφράσετε συμβολοσειρές που σχετίζονται με προϊόντα συνδρομής στη %sσελίδα μετάφρασης συμβολοσειρών WooCommerce%s. Χρησιμοποιήστε την αναζήτηση στην κορυφή της σελίδας για να βρείτε τις συμβολοσειρές.

en: You can translate the Group Name, Group Description and every Option Label of your product add-on on the %sWooCommerce product translation page%s
el: Μπορείτε να μεταφράσετε το όνομα ομάδας, την περιγραφή ομάδας και κάθε ετικέτα επιλογής της προσθήκης προϊόντος σας στη %sσελίδα μετάφρασης προϊόντος WooCommerce%s

en: You can translate the Person Type Name and Description on the  %sWooCommerce product translation page%s
el: Μπορείτε να μεταφράσετε το όνομα και την περιγραφή τύπου προσώπου στη %sσελίδα μετάφρασης προϊόντων WooCommerce%s

en: You can translate the labels of your table rates on the %sWPML String Translation page%s. Use the search on the top of that page to find the labels strings.
el: Μπορείτε να μεταφράσετε τις ετικέτες των τιμών πίνακα στη %sσελίδα μετάφρασης συμβολοσειρών WPML%s. Χρησιμοποιήστε την αναζήτηση στην κορυφή της σελίδας για να βρείτε τις συμβολοσειρές ετικετών.

en: You can translate the titles of your custom Resources on the %sWooCommerce product translation page%s
el: Μπορείτε να μεταφράσετε τους τίτλους των προσαρμοσμένων πόρων σας στη %sσελίδα μετάφρασης προϊόντων WooCommerce%s

en: You can translate this method title on the %sWPML String Translation page%s. Use the search on the top of that page to find the method title string.
el: Μπορείτε να μεταφράσετε αυτόν τον τίτλο μεθόδου στη %sσελίδα μετάφρασης συμβολοσειρών WPML%s. Χρησιμοποιήστε την αναζήτηση στην κορυφή της σελίδας για να βρείτε τη συμβολοσειρά του τίτλου μεθόδου.

en: You can translate your custom product tabs on the %s
el: Μπορείτε να μεταφράσετε τις προσαρμοσμένες ετικέτες προϊόντων σας στη %s

en: You can translate your custom product tabs on the %sWooCommerce product translation page%s
el: Μπορείτε να μεταφράσετε τις καρτέλες προσαρμοσμένων προϊόντων σας στη %sσελίδα μετάφρασης προϊόντων WooCommerce%s

en: You cannot add another &quot;%s&quot; to your cart.
el: Δεν μπορείτε να προσθέσετε άλλο &quot;%s&quot; στο καλάθι σας.

en: You have entered an incorrect API Access Key
el: Δώσατε λάθος κλειδί πρόσβασης API

en: You have to save all settings before updating exchange rates
el: Πρέπει να αποθηκεύσετε όλες τις ρυθμίσεις πριν ενημερώσετε τις συναλλαγματικές ισοτιμίες

en: You have untranslated terms!
el: Έχετε μη μεταφρασμένους όρους!

en: You haven't added any secondary currencies.
el: Δεν έχετε προσθέσει δευτερεύοντα νομίσματα.

en: You must have a valid subscription in order to get upgrades or support for this plugin. %sPurchase a subscription or enter an existing site key%s.
el: Πρέπει να έχετε μια έγκυρη συνδρομή, για να λάβετε αναβαθμίσεις ή υποστήριξη για αυτή την προσθήκη. %sΑγοράστε μια συνδρομή ή δώστε ένα υπάρχον κλειδί ιστότοπου%s.

en: You should check WPML configuration files added by other plugins or manual settings on the %s section.
el: Πρέπει να ελέγξετε τα αρχεία ρύθμισης παραμέτρων του WPML που έχουν προστεθεί από άλλες προσθήκες ή τις μη αυτόματες ρυθμίσεις στην ενότητα %s.

en: You will have to renew your subscription in order to continue getting the updates and support.
el: Θα πρέπει να ανανεώσετε τη συνδρομή σας για να συνεχίσετε να λαμβάνετε ενημερώσεις και υποστήριξη.

en: You've successfully installed %sWooCommerce Multilingual%s. Would you like to see a quick overview?
el: Εγκαταστήσατε με επιτυχία το %sWooCommerce Multilingual%s. Θέλετε να δείτε μια γρήγορη επισκόπηση;

en: You've switched the language and there are items in the cart. If you keep the %s language, the cart will be emptied and you will have to add the items again to the cart.
el: Αλλάξατε γλώσσα και υπάρχουν στοιχεία στο καλάθι. Αν διατηρήσετε τη γλώσσα %s, το καλάθι θα αδειάσει και θα πρέπει να προσθέσετε τα στοιχεία ξανά στο καλάθι.

en: Your cart is not empty! After you switched the currency, all items from the cart will be removed and you have to add them again.
el: Το καλάθι σας δεν είναι άδειο! Αφού αλλάξετε το νόμισμα, όλα τα στοιχεία από το καλάθι σας θα αφαιρεθούν και θα πρέπει να τα προσθέσετε ξανά.

en: Your multilingual shop is almost ready. Next, you should go to the different tabs in %sWooCommerce &raquo; WooCommerce Multilingual%s admin and do the final setup.
el: Το πολυγλωσσικό κατάστημά σας είναι σχεδόν έτοιμο. Στη συνέχεια, πρέπει να πάτε στις διάφορες καρτέλες διαχείρισης του %sWooCommerce &raquo; WooCommerce Multilingual%s για να κάνετε την τελική ρύθμιση παραμέτρων.

en: Your product permalink base is not translated to:
el: Η βάση μόνιμων συνδέσμων των προϊόντων σας δεν έχει μεταφραστεί σε:

en: Your settings have been saved.
el: Οι ρυθμίσεις σας αποθηκεύτηκαν.

en: Your site uses %s to automatically calculate prices in the secondary currency. There is an %s effective June 1st, 2018.
el: Ο ιστότοπός σας χρησιμοποεί το %s για να υπολογίζει αυτομάτως τιμές στον δευτερεύον νόμισμα. Υπάρχει μια %s που ισχύει από την 1η Ιουνίου του 2018.

en: Your site will not work as it should in this configuration
el: Ο ιστότοπός σας δεν λειτουργεί όπως θα έπρεπε σε αυτή τη διαμόρφωση

en: Your subscription appears to no longer be valid. Please try to register again using a valid site key.
el: "Φαίνεται ότι έχει λήξει η ισχύς της συνδρομής σας. Παρακαλούμε κάντε νέα εγγραφή χρησιμοποιώντας ένα έγκυρο κλειδί ιστότοπου.

en: Your subscription expires in %d day.
el: Η συνδρομή σας λήγει σε %d ημέρα.

en: Your subscription expires in %d days.
el: Η συνδρομή σας λήγει σε %d ημέρες.

en: activated
el: ενεργοποιήθηκε

en: activating
el: ενεργοποιείται

en: and
el: και

en: complete set of features
el: πλήρες σετ δυνατοτήτων

en: configure WooCommerce Multilingual
el: Ρύθμιση παραμέτρων του WooCommerce Multilingual

en: default
el: προεπιλογή

[ctx: default-slug]
en: product
el: προϊόν

en: downloaded
el: έγινε λήψη

en: downloading...
el: λήψη...

en: failed!
el: απέτυχε!

en: important change about this service
el: σημαντική αλλαγή για αυτή την υπηρεσία

en: installed
el: εγκαταστάθηκε

en: installing...
el: εγκατάσταση...

en: left
el: απομένουν

en: multi-currency settings page
el: σελίδα ρυθμίσεων πολλαπλών νομισμάτων

en: never
el: ποτέ

en: none
el: κανένα

en: of
el: από

en: permalinks settings
el: Ρυθμίσεις μόνιμων συνδέσμων

en: products with variations
el: προϊόντα με παραλλαγές

[ctx: slug]
en: product-category
el: προϊόν-κατηγορία

[ctx: slug]
en: product-tag
el: προϊόν-ετικέτα

en: translations
el: μεταφράσεις

en: updated
el: ενημερώθηκε

en: updating...
el: ενημέρωση...

en: upgrade to Toolset
el: κάντε αναβάθμιση στο Toolset

en: which theme and plugins you are using.
el: ποιο θέμα και προσθήκες χρησιμοποιείτε.

en: wpml-config.xml file missing from WooCommerce Multilingual folder.
el: Το αρχείο wpml-config.xml λείπει από τον φάκελο του πολυγλωσσικού WooCommerce.

en: your account
el: ο λογαριασμός σας
